Ahquabi

Maj 18 | w Pacyfik, Polinezja Francuska | przez | 5 Comments

Ahquabi w języku jednego z amerykańskich plemion oznacza miejsce relaksu, spotkania na wodzie. Nazwa ta pasuje więc idealnie do naszej nowej łódki, światełka kolorowe wiszące w kokpicie, party mode 24/7. Pozytywnej atmosferze na łódce winni są: Tony, nasz nowy kapitan, młody Australijczyk, który zmęczył się już zarządzaniem na budowach i postanowił sobie zafundować wcześniejszą emeryturę, spędzić ją na opływaniu świata, oraz Max, artysta, przyszły wynalazca i kucharz najlepszy w jednej osobie. My przy nich sztywniakami jesteśmy niesamowitymi, już sam nie wiem czy my zawsze tacy nudni byliśmy, czy to te ostatnie miesiące spędzone z Panem T. tak nas zmieniły. Przejście z Tootsie na Ahquabi było dla nas totalnym szokiem, wszystko tu jest inaczej. W miejsce zupy z głowy ryby w naszych żołądkach lądują codziennie nowe pyszności zmontowane przez Maxa, wiadro słonej wody zastąpił prysznic bez soli, miejsce wiecznie ciepłej lodówki zastąpiły dwie zamrażarki, zamiast maksymalnie jednej godziny na podładowanie kompa mamy teraz gniazdko w swojej kabinie, do którego zawsze możemy się podłączyć, autopilota tu się bardzo rzadko włącza, ale tylko dlatego, że praktycznie nigdy nie jest wyłączony. Mógł bym tak jeszcze długo wymieniać. Na tych 45 stopach pokładu znalazła by się jeszcze masa inności, lepszości. Wrzuciliśmy więc plecaki, rozgościliśmy się w naszej kajucie na dziobie, otworzyliśmy puszkę zimnego browara. Zaczyna się kolejny, miejmy nadzieję ostatni etap naszej przeprawy przez Pacyfik. Ahquabi etap.

Ahquabi team

2012 06 29_Magda i Tomek Dookola Swiata_Fij_P1040368Zapraszamy do zwiedzania Ahquabi

 Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij tu i zapisz się do newslettera! 1. Powodzenia i mase pozytywnych wibracji na nowej łajbie 🙂

 2. Greg McCann pisze:

  This is Max’s dad from Shalimar Florida. I wanted to let you know how much Michelle (Max’s mom) and I enjoy your website. The adventures and photography are fantastic. We really appreciate hearing about life on the Ahquabi from another perspective. Max is definitely one of a kind, and from your description of Tony, it seems the two are compatible. Thanks again for the insight, and keep posting.
  Greg

  • Magda i Tomek pisze:

   It’s nice to hear that you like our blog. We have really great time with Max and Tony, a lot, lot, lot, lot of fun. Every next post will be history of Ahquabi, you will like it!

 3. Greg McCann pisze:

  You have probably noticed the SPOT device on board – it is the small orange handheld GPS transmitter. I can configure the SPOT device to send an email with your location to a friend whenever the button is pressed. I only need the email address to send it to.

 4. michal pisze:

  czytalem Wasze posty o niewygodach na lodce, niemniej z perspektywy osoby pracujacej naprawde trudno sie nie rozmazyc na mysl o tym zeby samemu kiedys dokladnie cos takiego zrobic…

  super Wam sie trafilo!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top
Translate »