INNI W DRODZE

.
AUTOSTOPEM PRZEZ ŻYCIE

www.autostopem-przez-zycie.pl

Wpadliśmy na Przemka całkiem przypadkiem w Birmie. Brodaty jegomość z wielkim plecakiem dojechał tam na stopa z Polski. Szacun! Od razu go polubiliśmy. Podróże łączy z pozytywnymi projektami, ten ostatni to „Miłość, szczęście i marzenia” Szczegóły na jego blogu.

 

AUTOSTOPEM W ŚWIAT

www.autostopemwswiat.pl

Tych Państwa większości z Was prawdopodobnie nie musimy przedstawiać. Kinga i Chopin swoją historią zainspirowali i jeszcze na pewno zainspirują nie jednego podróżnika.

 

BEZDOMU

www.bezdomu.wordpress.com

Relacja z podróży Asi i Kuby przez Azję Południowo-Wschodnią i Amerykę Południową. Zapraszamy do śledzenia bloga ludzi bezdomnych:)

 

BICYCLES’ COUPLE

www.bicyclescouple.com

Rowerowa parka, która w osiem miesięcy pokonała trasę z Berlina do Hongkongu. Przejechali ścieżki, na które my się wybieramy, tyle że w przeciwnym kierunku. Tam gdzie my będziemy mieli pod górkę, Asia i Kuba mieli z górki, tam gdzie my będziemy pędzić na zjazdach oni męczyli się na podjazdach. Ciekawe czy świat w przeciwnym kierunku wygląda inaczej.

 

BUSEM PRZEZ ŚWIAT

www.busemprzezswiat.pl

Zebrało się kilku niezamożnych studentów, wyrzucili z kieszeni wszystkie drobne jakie mieli i kupili za tę kasę busa. Wyremontowali grata, pomalowali, okleili na kolorowo i jeżdżą po świecie spisując swoje przygody. Zjeździli już Europę, Stany, teraz busa przerzucili do krainy kangurów i tam jeżdżą po czerwonej ziemi.

 

CAŁE ŻYCIE W PODRÓŻY

www.cale-zycie-w-podrozy.blogspot.com

Agnieszka na co dzień mieszka w Warszawie, ale ucieka z niej przy każdej nadarzającej się okazji. Już od 2010 prowadzi bloga, na którym opowiada o świecie, który poznaje. Jej lista marzeń podróżniczych jest długa, ale systematycznie udaje jej się skreślać kolejne pozycje i opisywać wyprawy na blogu. Dużo o Portugalii, Polsce, ale też Szkocja, Sycylia, Toskania i wiele innych zakamarków Europy.

 

CAREER BREAK

www.careerbreak.pl

To co początkowo miało być 3-miesięczną podróżą po Azji Południowo-Wschodniej przerodziło się w 20 ekscytujących miesięcy w Azji i Ameryce Południowej. Podróż się skończyła, ale blog został. A na nim o emigracji, o Australii, o podróżach tych krótszych i bliższych, o fotografii…

 

DALEKO NIEDALEKO

www.dalekoniedaleko.pl

Ewa jako rezydentka biura podróży spędza dużo czasu tam, gdzie większość ludzi płaci, żeby pojechać. W czasie wolnym od pracy, a jakże by inaczej, też podróżuje. Zebrała się więc całkiem pokaźna lista miejsc, o których możecie poczytać na jej blogu.

 

DR WARTACZ

www.drwartacz.blogspot.com

We wrześniu 2010 wylądowali w Meksyku. Od tamtej pory opisują swoją podróż przez obie Ameryki i Azję. Poznajcie lepiej receptę na życie doktora Wartacza.

 

DUNIA.PL

www.dunia.pl

W pół roku przejechali z Polski do południowego krańca Afryki. Poznajcie historię każdej wklejonej na masce kropki.

 

EWCYNA

www.ewcyna.com

Ewa od lat szczęśliwie zarażona cyklozą, reprezentuje gatunek „indywidualny szwendacz rowerowy” rodzaju żeńskiego. Przejechała wiele dróg w Polsce i na świecie, obecnie w solowej podróży rowerowej po Azji, a jak pomyślne wiatry zawieją, to może dojedzie i dalej. Nie planuje zbyt dużo i za często, to ma być podróż, a nie wyścig.

KLAPKI KUBOTA STATE OF MIND

www.klapkikubota.wordpress.com

Względne i dogłębne obserwacje otaczającej rzeczywistości w autostopowej podroży dookoła świata. Zwiedzają zabytki i ludzi, serwują ciekawostki z każdego kraju.

 

KOŁEM SIĘ TOCZY

www.kolemsietoczy.pl

Karol jeździ po Europie i Azji na rowerze lub autostopem. Ważne żeby było tanio, po studencku, blisko ludzi. Od wykwintnych restauracji woli makaron odgrzany na kuchence rozstawionej przed namiotem. Kolejny przykład na to, że do poznawania świata nie trzeba mieć konta wypchanego kasą.

 

KU SŁOŃCU

www.ku-sloncu.org

”Rowerzysta to pielgrzym, tułaczka, radość z życia, przygoda, smak wolności i przestrzeni.” Choć chwilowo są w Polsce to mamy wrażenie, że ich wspaniała podróż nigdy się nie kończy. Na ich stronie znajdziecie piękne kadry z Chin, Indii, możecie wybrać się z nimi na wspaniałą podróż Jedwabnym szlakiem.

 

LOSWIAHEROS

www.loswiaheros.pl

„LosWiaheros, czyli z wiatrem i pod wiatr ku marzeniom” – to myśl przewodnia ich wyprawy. Stop dla wyścigu szczurów, start dla marzeń i wolności.

 

ŁUKASZ SUPERGAN

www.lukaszsupergan.com

To góry, góry i jeszcze raz góry. Podróże, jak dla nas, w wydaniu ekstremalnym. 2000 km Łukiem Karpat z Rumunii do Polski, 4000km pieszo do Santiago de Compostela, 840km przez Karpaty zimą, poważne cyfry, poważne projekty. Łukasz stawia sobie wysoko poprzeczkę, inspiruje osiągniętymi celami.

 

MOJE GRAND TOUR

www.mygrandtour.pl

Włóczęga Kuby Fedorowicza z plecakiem po Ameryce Łacińskiej trwała 19 miesięcy. Na blogu możecie podejrzeć jak poznawał ten kawałek świata jeżdżąc autostopem, lokalnymi busami, a czasem pływając pod żaglami.

 

MY WAY AROUND

www.mywayaround.com

Samozwańczy Ambasador Polski w Boliwii. Gdybyście się wybierali w okolice La Paz koniecznie zajrzyjcie do naszej placówki dyplomatycznej prowadzonej przez Szymona.

 

NA KRAŃCACH ŚWIATA

www.nakrancach.pl

Podróżowali już pieszo, autostopem czy na wielbłądzie. Tym razem wybrali rower. Agnieszka i Mateusz Waligóra opisują swoją przygodę z Ameryką Południową.

 

NA WŁASNE OCZY

www.nawlasneoczy.wordpress.com

„Tanim kosztem, na spokojnie, we własnym rytmie, lokalnymi autobusami, pociągami, na rowerze i osiołku, przez duże miasta i wioski, których nie ma na mapie, tak jak nas będzie prowadził los, korzystając z couchserfingu lub klimatycznych miejsc prowadzonych przez lokalnych mieszkańców, bez planu, oczekiwań i nadęcia to ma być nasza przygoda życia.” Azja już za nimi, reszta świata przed nimi. Sprawdźcie gdzie teraz są.

NOWA DROGA ŻYCIA PELIKANOCHOMIKA

www.pelikanochomik.blogspot.com

Jak sami piszą „Wszędzie dobrze, ale najlepiej w podróży”. Magda i Michał zrezygnowali z dotychczasowej pracy. Goście weselni sfinansowali im podróż poślubną. W osiem miesięcy przemierzyli Smokiem ponad 20tys.km w Ameryce Południowej, ale jak się później okazało to nie był koniec ich przygód w podróży. Teraz jeżdżą we trójkę z małym Ignacym.

 

ON THE BIKE

www.onthebike.pl

Na blogu Piotrka to nie miejsca grają główną rolę. Ważne jest to co pomiędzy nimi, ważni są ludzie, ważna jest sama droga. Zobaczcie jak z perspektywy roweru wygląda świat rzeczy ważnych.

 

PACZKI W PODRÓŻY

www.paczkiwpodrozy.pl

Jadą na wschód w poszukiwaniu nowych doznań, wspaniałych ludzi, niekończących się możliwości i wolności. Mówią, że nie wiedzą jak będzie wyglądał ich najbliższy rok, czy uda im się objechać świat. Jedyne czego są pewni , to że ma być to największa przygoda ich życia.

 

PAMIĘTNIK DZIKUSKI

www.kahalibre.blox.pl

Jeździ po Ameryce Południowej i raczej z przymrużeniem oka komentuję co widzi, słyszy, myśli… To nie seria poważnych reportaży, raczej frywolne eseje i zapiski z drogi

 

PARAGON Z PODRÓŻY

www.paragonzpodrozy.pl

Bartek i Patryk opowiadają o swoich niskobudżetowych podróżach. Na ich blogu znajdziecie porady jak tanio podróżować, gdzie znaleźć tani nocleg. Mistrzostwem dla mnie jest jednak pomysł stworzenia zakładki „Paragon z podróży”, gdzie czytelnicy bloga nadsyłają krótkie relacje z wypraw wraz z dokładnym opisem kosztów eskapady. Znajdziecie tam inspiracje na każdą kieszeń.

RODZINA BEZ GRANIC

www.rodzinabezgranic.pl

Ona, polska dziennikarka, on niemiecki fotograf, z dwoma dziewczynkami zapuszczają się w coraz to dalsze okolice. Armenia, Turcja, Meksyk, Gwatemala, wygląda na to, że nie ma miejsce gdzie nie dałoby się podróżować z małymi Hani i Mili. Ania i Thomas to profesjonaliści i taki też jest ich blog, teksty czytają się same, na zdjęciach królują dziewczyny, po prostu trzeba zobaczyć.

SKOK W BOK BLOG

www.skokwbokblog.com

Maciek nadaje z Tajlandii, w której mieszka od 2011 roku. To taki nasz polski szpieg, który pod przykrywką redaktora lokalnej Phuket Gazette donosi nam co się dzieje w okolicy. Jeżeli wybierasz się do Tajlandii, blog Maćka to lektura obowiązkowa. Znajdziemy też jednak wpisy wypadów do Chin, Birmy, Laosu, czy Wietnamu.

STOP! ZACZNIJ MARZYĆ!

www.stopzacznijmarzyc.wix.com/autostopem

Natalia i Piotrek to kolejni autostopowi zapaleńcy. Wyciągając kciuka przejechali już tysiące kilometrów. Teraz odgrażają się, że jak tylko skończą studia przejadą świat dookoła autostopem. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!

 

ŚWIATOOBRAZY

www.swiatoobrazy.pl

Marysia i Marcin już wrócili z wyprawy, którą opisują na blogu. Litwa, Łotwa, Rosja, Mongolia, Chiny, Japonia, Laos, Tajlandia, Kambodża, Birma, Indonezja. Ponad rok w drodze. Piękne zdjęcia, interesujące miejsc opisy. Polecamy.

 

TAMTARAM

www.tamtaram.pl

„Mamy po dwie ręce i dwie nogi. Mówią, że z takim wyposażeniem można zajść naprawdę daleko. My, na początek, okrążamy ziemię.” Historie opowiedziane, obfotografowane, wyrysowane.

 

TASTE AWAY

www.tasteaway.pl

„Smakowanie podróży” to by były chyba dwa najlepiej opisujące ich słowa. Natalia i Łukasz piszą dużo pierożkach, makaronach, krewetkach pod różną postacią. A te jak wiemy najlepiej smakują tam skąd pochodzą. Często, więc pakują walizki, małego Maksa i wyruszają w dalsze podróże w poszukiwaniu nowych samków.

 

W AZJI

www.wazji.pl

Opowieści o Azji nadawane z Azji, Manili dokładniej. Ania i Krzych od 2011 roku mieszkają na Filipinach, skąd mają blisko do Chin, Indii, Laosu, czy Tajlandii. Najczęściej teksty pisze Ania, a jeszcze częściej robi świetne zdjęcia. Jej kadry to zdecydowanie czołówka, czołówki tego co możecie znaleźć na blogach.

 

VAGABUNDOS

www.vagabundos.pl

W ich głowach narodził się kiedyś taki pomysł: „A gdyby tak wszystko zostawić, choćby na chwilę, dajmy na to na rok i ruszyć przed siebie w poszukiwaniu przygody..” I zostawili wszystko i wyjechali trzy miesiące później niż my, tyle że w przeciwnym kierunku.

..

ZA SŁOŃCEM

www.zasloncem.pl

Basia i Michał – ona kartograf, on dziennikarz. Razem ruszają w podróż dookoła świata, za słońcem przez Indie, Azję płd-wsch i Stany Zjednoczone. Po drodze odwiedzą łącznie 10 państw i niezliczoną ilość wspaniałych miejsc. A wszystko to opiszą na swoim blogu…

 

ZAWSZE POD WIATR

www.zawszepodwiatr.pl

Kolejni rowerowi zapaleńcy, tym razem trasa ze Stambułu, przez Azję do Nowej Zelandii. Aga i Grzesiek wyruszyli na początku 2014 roku i jadą w naszym kierunku. Kto wie, może nasze drogi przetną się gdzieś w Indiach, czy Nepalu. Na blogu nie tylko teksty i zdjęcia, ale też komiks znajdziecie, a że Aga spakowała do plecaka pędzel, to kto wie może i zakładka art się pojawi.

 

Z TOŚKĄ DOOKOŁA ŚWIATA

www.ztoskadookolaswiata.wordpress.com

Dla wielu podróż z dzieckiem wydaje się być niesamowitym wyzwaniem. Podróż dookoła świata z Tośką jest świetnym dowodem na to, że nie taki diabeł straszny.

on Grudzień 15 | by

Komentarze zamknięte.

Scroll to top
Translate »