ŚWIAT – Swoją drogą

Lipiec 18 | w książki, polecamy, polecamy Świat | przez | 1 Comment

swoja droga

„Swoją drogą” Tomasz Michniewicz

To historia trzech osób, którym Tomek składa propozycję nie do odrzucenia. Proponuje im podróż gdziekolwiek zechcą, jedyny warunek, to decyzja, którą muszą podjąć natychmiast. Jak łatwo się domyślić, każde z nich propozycję przyjmuje.

„Swoją drogą” to historia młodego człowieka z korporacji, który okazuje się być kolegą Tomka, młodej kobiety, żony autora, oraz dojrzałego mężczyzny – jego ojca. Każdego z nich Tomek zabiera w podróż, pokazuje im świat, który on sam zdążył już całkiem nieźle poznać. Trzy różne miejsca, trzy różne osoby, jeden świat i jeden przewodnik – Tomek, który jest przekonany, że te podróże zmienią życie każdego z nich. Że ich uszczęśliwią, wyrwą ze schematów. Czy tak się stanie?

Autora trzeba pochwalić za bardzo dobry warsztat oraz wiedzę na temat miejsc, o których pisze. Chociaż początek lekko mnie rozczarował, bo opisywana sytuacja z laotańską policją wydała mi się wtrącona trochę na siłę. Ale to był tylko początek, bo reszta książki jest bardzo ciekawa oraz napisana ręką człowieka, który wie jak słowa łączyć by całość była lekka, rzeczowa i interesująca. Wciąga i to bardzo!

Czytając „Swoją drogą” doszłam w pewnym momencie również do wniosku, że to nie tylko rewelacyjnie pokazane miejsca, kultury i ludzie, ale także niełatwe i bardzo osobiste refleksje autora nad swoim życiem, nad jego relacjami z najbliższymi oraz dylemat podróżnika, zakochanego w tym co robi dziennikarza, który zastanawia się, co musi poświęcić dla swej pasji i co traci, (czy w ogóle coś traci?) mając u swych stóp cały świat.

 Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij tu i zapisz się do newslettera!  1. Bardzo fajna pozycja z gatunku książek podróżniczych. Tomek odwalił kawał dobrej roboty. Polecam przeczytać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top
Translate »