Zapisz własne dzienniki motocyklowe

Styczeń 10 | w Ty też możesz | przez | 5 Comments

Motorem

Wyślij motor z Polski, jeśli takowy masz. Możesz też kupić lub wypożycz na miejscu. Jeśli to dłuższe wakacje i po całej Ameryce Południowej, to może jednak dobrze zrobisz jak kupisz enduro w Kolumbii. I spokojnie, bez stresu nikt nie mówi, że musisz się na motorze znać. Są i tacy, znam osobiście, co tylko kurs zrobili, żeby prawko zdać przed samym wyjazdem i też dali radę. Dobrze byłoby, żebyś kilka słów znał po hiszpańsku, ale jak nie, to poćwicz przed wyjazdem kalambury i też będzie dobrze. Możesz jechać przez 9 miesięcy, ale też i tylko 5 tygodni skupiając się np. na Peru. Hostele tanie i jeszcze tańsze, za 10 dolców to już prawie apartament. Wymiana oleju, podciągnięcie łańcucha, zmiana klocków, nie musisz się o to martwić, bo w każdej wiosce, nawet tej zapomnianej przez Boga, jest mechanik, bo przecież oni tu wszyscy na skuterach i motorach zasuwają. Ciepło się ubierz w Andach, ale też przygotuj na saunę w amazońskiej dżungli. O gumiaki się nie martw, bo Huaorani wypożyczą na czas jakiś. Uważaj na palce jak będziesz łowił piranię, a potem na ości przy jej spożywaniu. Wpadnij na targ w Otavalo, gdzie możesz skosztować zarumienioną nad ogniskiem świnkę morską. Tankujesz, wiadomo, w sklepie spożywczym. Cholita w swej bombiastej sukni, bierze wiadro, profesjonalny lejek i po chwili bak już masz pełny. Na południu Boliwii możesz mieć ciężko z tymi koleinami na pustyni, ale za to jakie widoki, o Cie Panie! Oniemiejesz. Pamiętaj by alkoholem i fajką dzielić się z Pachamamą. Jak przyjdzie Ci jechać drogą śmierci, to wiedz, że nie bez powodu tak ją nazywają. I uwaga! Lamy mają tu pierwszeństwo. Podobnie jak osiołki, muły i inne krowy. A jak będziesz w El Alto, to życzę Ci, żebyś nie oszalał jak Ci będą non stop drogę zajeżdżali. A ten Salar….. ten de Uyuni! Uuuuuu… to dopiero jest bajka.

 Nie chcesz przegapić żadnego wpisu? Kliknij tu i zapisz się do newslettera! 1. SABATOWKA pisze:

  Z koniem też tak można – na miejscu. Pozdrawiamy. Powodzenia!

 2. Agata pisze:

  Kochani, wlasnie takie coś chcę zrobić na moim GS’ie. Jestem w tej chwili w trakcie zbierania oszczędności. Czy będę mogła czasem podpytać Was o jakieś praktyczne rady? z góry dziekuję i gratuluję podróży!!:)

 3. Ania pisze:

  wlasnie tak zamierzam zrobic! prawko zdane w lipcu, teraz tylko kupic motor na wiosne..albo nastepna wiosne 😀 plany wstepne lato 2016 z kanady przez US, pozniej ameryka centralna. poludniowa bylaby dobra, ale darien gap i motocykl.. zobaczy sie w Panamie.

 4. Ania pisze:

  a poludniowa tez chce, bo Bolivia mnie ciagnie do siebie :))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top
Translate »